Ledenbijeenkomst Geothermie Nederland ‘Geothermie, provinciaal perspectief’

23nov
Datum: 23 november 2023
Locatie: Energy Cave, Rijswijk
Organisator: Geothermie Nederland

Op donderdag 23 november a.s. is de volgende ledenbijeenkomst van Geothermie Nederland. De provincies zijn belangrijke spelbepalers waar het gaat om de kansen voor geothermie. Onder het thema ‘Geothermie vanuit provinciaal perspectief’ richten we ons in de middag, vanaf 14.00 uur, op de diverse functies die provincies vervullen met betrekking tot de ontwikkeling van aardwarmte. Vanaf 12.00 uur zijn leden van Geothermie Nederland van harte welkom bij de Algemene Ledenvergadering, waarin de plannen voor het komende jaar worden gepresenteerd.

De dag is een uitstekende gelegenheid om branchegenoten te ontmoeten en te praten over actuele ontwikkelingen in de geothermiesector.

Geothermie, provinciaal perspectief

Hoe kunnen we als sector van de inzichten van verschillende provincies leren? En welke voorbeelden van provinciaal beleid helpen om geothermie te versnellen? Daarvoor laten we vertegenwoordigers van verschillende provincies aan het woord en bespreken we diverse casussen. Met onder andere een bijdrage van de gedeputeerde en voormalig gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland en Noord-Holland, Jeannette Baljeu en Edward Stigter. Wil je alvast meer lezen over het onderwerp, zie de column ‘Provinciaal politiek perspectief op warmte’.

Algemene Ledenvergadering

Tijdens deze ALV blikken we vooruit op de plannen voor het komende jaar. Ook zijn er bestuurswisselingen, zo draagt het bestuur graag twee nieuwe bestuursleden voor.

Programma

12.00 Inloop ALV met broodjes
12.15 Algemene Ledenvergadering (voor leden) – zie agenda
13.30 Inloop Ledenbijeenkomst/Pauze
14.00 De opening door Hans Bolscher, voorzitter Geothermie Nederland
14.10 Introductie door René Leegte van Publieke Zaken . Politieke analyse/verkiezingsuitslag, landelijke verkiezingen vs provinciale coalitieakkoorden
14.30 Eerste ronde met Jeannette Baljeu, gedeputeerde provincie Zuid-Holland en Edward Stigter, voormalig
             gedeputeerde Klimaat en Energie provincie Noord-Holland o.l.v. Hans Bolscher.
             – Baljeu licht toe welke rol de provincie speelt in het stimuleren van geothermie. Casus Warmtelinq.
             – Stigter spreekt onder andere over seismiek subisidieregeling
             – Vragen uit zaal
             – Vervolginterview
15.15 Tweede ronde met Michel Heesen over het advies van de Mijnraad o.l.v. Hans. Zie advies
             – Heesen geeft toelichting op advies, aanbevelingen op de verzwaring van de rol van de provincies
             – Interview en vragen uit zaal
15.45 Afsluiting door Hans Bolscher. Terugblik op nieuwe inzichten of ideeën
16.00 Netwerkborrel
18.00 Einde

Aanmeldformulier

Meld je op tijd aan via onderstaand formulier, want er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Leden zijn van harte uitgenodigd om gratis deel te nemen. Evenals beleidsambtenaren van provincies en gemeenten.
Is je organisatie geen lid van Geothermie Nederland? Bekijk de lidmaatschapsvoorwaarden, of neem contact met ons op.

 
 
 

Deel dit

De nieuwste evenementen

24sep

Workshop resultaten SCAN-boringen Noordzeegroepen

Op donderdag 24 september zal SCAN de resultaten uit de onderzoeksboringen Stad van Gerwen (Nuenen), Oranjeoord (Heijningen) en Strandeiland (Amsterdam) toelichten. De resultaten van deze boringen zeggen veel over het potentieel van de Noordzeegroepen voor lage-temperatuur aardwarmte (ondiepe geothermie).
24 september 2026 van 13.00 - 17.30 uur
Utrecht
EBN
28sep

Geo4all EVEREST-workshop

WP2 van Geo4all organiseert deze technische workshop voor iedereen die EVEREST in de toekomst mogelijk wil gaan gebruiken.
28 september 2026
Energy Cave, Rijswijk
Geo4all, WP2